Позіхання людини

Вчені назвали причину, навіщо людині потрібно позіхати

Є багато теорій, чому люди позіхають. Одна з популярних полягає в тому, що позіхання допомагає організму отримувати більше кисню. Але ця гіпотеза майже спростована.

Італійські та американські науковці вважають, що цей рефлекс допомагає регулювати температуру мозку.

Вчені провели дослідження, аби підтвердити гіпотезу про те, що позіхання – це спосіб охолодити мозок, який перегрівається.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Physiology & Behavior.

Як виявилося, позіхання частіше траплялося при температурі навколишнього середовища 20 °С і більше, що, на думку експертів, ідеально підходить для охолодження крові та мозку. При позіханні витягується щелепа, що збільшує приплив крові до обличчя і шиї. Глибокий вдих і прискорене серцебиття, викликані позіханням, змушують кров і спинномозкову рідину швидше циркулювати по організму. Завдяки цьому процесу мозок не перегрівається.

Вчені також довели, що холод може зменшити бажання позіхати. Якщо при температурі 20 °С і більше заразливе бажання виникло у 85% людей то при дії холоду позіхали лише 48% учасників експерименту.

«Одночасно вдихаючи прохолодне повітря і розтягуючи м’язи ротової порожнини в процесі позіхання ми збільшуємо приплив охолодженої крові до мозку, так що позіхання виконує функцію терморегуляції», – пояснює цей процес етолог з Університету Нью-Йорка Ендрю Геллоп.

Нагадуємо, раніше вчені повідомили, який колір викликає огиду та асоціюється у людей зі смертю.

Джерело: BBC NEWS


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook