Лікарі дали поради, як протидіяти згубному впливу стресу

Стрес – це природна реакція організму на фактори, які ви сприймаєте як загрозу.

Миттєва реакція на стрес може бути корисною, адже вона змушує організм акумулювати всі сили для боротьби із небезпекою. Однак хронічний стресовий стан чинить згубну дію та підвищує ризик серйозних захворювань.

Про це розповів лікар-кардіолог Пайал Кохлі виданню Healthline.

Як стрес впливає на організм?

Реакція на стрес починається у мозку та супроводжується викидом гормонів кортизолу, адреналіну та норадреналіну. Такий гормональний сплеск може проявлятися підвищенням артеріального тиску та пришвидшенням серцебиття, притоком крові до м’язів, погіршенням травлення тощо.

Якщо цей стан триває довго, він викликає негативні зміни у роботі життєво важливих органів Так, нещодавнє дослідження серед понад 118 тисяч людей з різних країн світу показало, що високий рівень стресу пов’язаний із ризиком розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту, серцево-судинних захворювань та смерті.

Як захиститися від згубного впливу стресу?

Звісно, повністю уникнути стресових ситуацій неможливо. Однак є способи допомогти собі та запобігти серйозному негативному впливу на організм. Для цього обирайте спосіб, який підходить саме вам.

Будьте активними. Фізична активність не лише корисна для роботи серця, але й здатна підняти настрій та вберегти від стресу. Для покращення самопочуття намагайтеся займатися спортом регулярно та обирайте вид, який приносить вам задоволення.

Навчіться розслаблятися. Техніки релаксація – ефективний засіб від стресу. Крім того, це допоможе знижувати тиск та уповільнювати серцебиття. Якщо відчуваєте, що емоційне виснаження не за горами, практикуйте ароматерапію, дихальні вправи, йогу, медитацію або масаж для заспокоєння.

Відпочивайте. Здоровий сон потрібен всьому організмові, і нервова система – не виняток. Регулярний повноцінний відпочинок додасть вам сил та ясності мислення для вирішення проблемних життєвих ситуацій.

Спілкуйтеся. Оточіть себе близькими людьми та друзями – іноді навіть розуміння того, що тебе підтримають та будуть поруч, може заспокоїти та додати впевненості у непростий час. Крім того, не соромтеся звертатися за кваліфікованою допомогою до спеціалістів, у разі неможливості справитися зі стресом самостійно.

Оберіть справу до душі. Не завжди ми займаємося тим, що нам подобається. Саме тому для уникнення стресу варто знайти час для улюбленої справи. Знайдіть час для того, що насправді приносить вам задоволення.

Джерело: Obozrevatel


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook