Нещодавні дослідження показали, що короткий денний сон зміцнює здоров’я та покращує продуктивність. Він особливо корисний, якщо людина недосипає вночі.
Згідно з проведеним дослідженням, короткий денний сон покращує продуктивність людини. Поки людина спить, її мозок продовжує навчатись і засвоювати отриману інформацію. Після пробудження вона зможе краще працювати і в неї буде більше сил для роботи
Інше дослідження показало, що недосипання впливає на ризик розвитку ожиріння. Крім того, знижується рівень лептину – гормону, який відповідає за почуття ситості.
Виявляється, якщо людина мало спить, то вона більш вразлива емоційно, а значить, більш схильна до імпульсивної харчової поведінки. Тому вчені радять, аби уникнути ожиріння, дозволите собі пару годин подрімати вдень.
Короткий денний сон також позитивно позначається на фізичному і психічному здоров’ї. Як виявили американські вчені, денний сон допомагає боротися зі стресом. Механізм боротьби закладений у головному мозку, де під час сну відбуваються хімічні процеси, які і допомагають людям пережити стрес.
Нагадуємо, якщо людина регулярно спить менше 7 годин, то це призводить до підвищення ризику деяких захворювань. Лікар розповів, чому це так і яка користь від повноцінного сну.
Джерело: Men’sHealth
Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.