Осіння депресія

Як відрізнити сезонну нудьгу від депресії?

Загальмованість, апатія, нудьга особливо відчутні в холодну пору року. Чому восени ми частіше піддаємося депресії та коли потрібна допомога лікаря – розповіла психотерапевт, кандидат психологічних наук Марина Діденко.

Важливу роль у підтриманні гарного настрою та самопочуття відіграє мелатонін. Сезонні зміни тривалості світлового дня та інтенсивності сонячного світла впливають на вироблення «гормону щастя». Саме тому в похмурі осінні дні ми часто почуваємося млявими, втомленими, сонними.

Крім того, восени прискорюється ритм життя: період відпусток закінчився, натомість з’являється багато роботи. Все це призводить до погіршення нашого психоемоційного стану.

У цю пору року потрібно знайти баланс між роботою та відпочинком. Крім того, важливо працювати не більше 8 годин на добу, аби уникнути хронічної втоми. Відволіктися від роботи допоможе спілкування з друзями. Аби підняти собі настрій, варто надягати яскравий одяг. Також гарний терапевтичний хід – це перебрати свій гардероб та позбутися непотрібних речей.

На наявність депресії у людини вказують такі симптоми:

  • тривожність;
  • втрата сенсу життя;
  • нездатність концентруватися;
  • різкий набір або втрата ваги;
  • порушення сну;
  • небажання щось робити.

Якщо симптоми не зникають протягом тривалого часу, потрібно звернутися до лікаря, який призначить лікування.

Також раніше ми писали, як запобігти професійному вигоранню працівників першого столу.

Джерело: Сьогодні


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook