Новий антибіотик

Вчені створили новий антибіотик з унікальними властивостями

Американські дослідники винайшли новий клас синтетичних антибіотиків. Нові ліки ефективні проти багатьох резистентних штамів бактерій.

Антибіотик, який отримав назву ібоксаміцин, складається з оксепанопролінової основи та зшитого з нею амінооктозного залишку антибіотика кліндаміцину.

Новий антибіотикВчені перевірили нову молекулу на різних штамах грампозитивних та грамнегативних бактерій. Ібоксаміцин показав ефективність проти багатьох резистентних штамів бактерій (Enterococcus faecium, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae, Acinetobacter baumannii, Pseudomonas aeruginosa та Enterobacter sp).

Препарат під керівництвом Ендрю Дж. Майєрса з Гарвардського університету та Юрія Поліканова з Іллінойського університету в Чикаго вже перевірили на безпечність та нетоксичність на мишах. Випробування нового антибіотика також показало ефективність проти інфекцій, викликаних низкою антибіотикорезистентних бактерій.

Лінн Сільвер, експертка з досліджень антибіотиків, зазначила, що «потрібна подальша оптимізація для покращення ефективності та антибактеріального спектру діючої речовини, але вже можна сказати, що новий антибіотик показав перспективність в ранніх клінічних випробуваннях».

Раніше ми писали, що вчені створили абсолютно новий антибіотик – сполуку Даробактин.

Джерело: Химрар


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook