Смертність від туберкульозу в Україні може збільшитися вдвічі

Смертність від туберкульозу в Україні може збільшитися вдвічі — у ЦГЗ назвали причину

Смертність в Україні та загалом у світі може зрости вдвічі через туберкульоз. Такі прогнози дають фахівці ВООЗ на фоні впливу пандемії COVID-19.

Однією з причин такого прогнозу є схожість симптомів  COVID-19 і туберкульозу. Наявність високої температурим, тривалий кашель, слабкість можуть дезорієнтувати як сімейного лікаря, так і пацієнта. Про це повідомили в Центрі громадського здоров’я України.

«Кількість виявлених випадків туберкульозу знизилася у всьому світі в середньому на 15%. Ті позитивні темпи реального зниження захворюваності, які були досягнуті в доковідний період, знизилися майже до нуля. Якщо не вживати рішучих дій, нас може чекати зростання смертності від туберкульозу, в тому числі і в Україні — в 2 рази», – повідомив Георгій Димов, національний фахівець з питань туберкульозу.

Наразі в України використовується інноваційний метод діагностики туберкульозу, який дозволяє встановити діагноз за декілька годин. Мова йде про тест GeneXpert.  Він дозволяє визначити не тільки наявність мікобактерій в біоматеріалі пацієнта, а й чутливість туберкульозу до ліків.

Експерти зазначили, що і коронавірус, і туберкульоз є виліковними. Тому потрібно уважно стежити за станом свого організму та вчасно звертатися до лікаря.

Смертність від туберкульозу в Україні може збільшитися вдвічі

Нагадуємо, Україна лідирує в рейтингу смертності через неправильне харчування.

Джерело: ЦГЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook