Абсолютно нові ліки: створено унікальний антибіотик

Більшості антибіотиків необхідно проникнути через клітинну стінку бактерії. Але нещодавно відкрита сполука Даробактин занадто велика для цього. Тим не менш, ця сполука здатна вбити безліч стійких до антибіотиків патогенних мікроорганізмів, використовуючи крихітну вразливість на їх поверхні. Відповідні дослідження провели вчені Базельського університету.

Дослідники проекту, що фінансується Швейцарським національним науковим фондом (SNSF) в рамках програми «Стійкість до антибіотиків», розкрили дивовижний механізм дії нового антибіотика і тим самим відчинили двері для розробки абсолютно нових ліків.

Що відомо про новий антибіотик?

Даробактин – короткий, але громіздкий пептид, який складається з 7-ми амінокислот, що синтезується на рибосомах. Він атакує фундаментальну структуру патогенів, заважаючи їм вставляти нові сполуки в клітинну мембрану.

«Визначення механізму дії Даробактину є великим досягненням, тому що це дасть можливість подальшого цілеспрямованого вдосконалення сполуки та її перетворення в ефективний препарат», – заявляє автор дослідження. Як вважає професор швейцарського університету Dirk Bumann, це дає надію на створення антибіотиків нового покоління для боротьби з багатьма сьогоднішніми патогенними мікроорганізмами.

Джерело: Phys.org


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook