У Раді пропонують ввести кримінальну відповідальність за продаж ліків дітям

В Україні діє закон про заборону продажу лікарських засобів дітям до 14 років. Зараз до Верховної Ради України направлено законопроект №5123-1 про посилення покарання і введення кримінальної відповідальності за порушення заборони.

Про це повідомив у Facebook народний депутат, голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький.

Він додав, що один з благодійних фондів провів перевірку аптек за участю дітей 12 та 13 років. Дівчата намагалися купити в аптеках ліки. В одній з аптек дівчинці відпустили ліки без вимоги пред’явити паспорт. Фармацевт пояснила, що на вигляд дитині було більше 14-ти років.

«Імпровізована перевірка показує, що в основному наші аптеки виконують нові правила. Отже, наш закон працює, вже рятує життя маленьких українців. Але певний відсоток продавців, знаючи про заборону, не надають цьому значення. Тому ми наполягаємо на введенні жорстких санкцій для порушників», – написав Радуцький.

Через це в ВР спрямований законопроект, яким пропонують посилити покарання. Так, для фармацевтів та кур’єрів пропонують встановити штрафи:

  • при першому порушенні у розмірі від 6,8 тис грн до 13,6 тис грн,
  • при повторному – 13,6 тис грн до 23,8 тис грн.

Михайло Радуцький повідомив: «Якщо ж і цього буде замало, будемо ініціювати введення кримінальної відповідальності для випадків, коли продаж ліків призвів до загибелі дитини».


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook