Американські вчені створили вакцину від наркозалежності

В США науковці розробили експериментальну вакцину проти опіоїдної залежності. Її дію вже перевіряють на людях. Якщо в результаті досліджень буде підтверджена її ефективність, вакцину зможуть використовувати для широкого кола людей – а це врятує мільйони життів.

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань США, у 2019 році через передозування опіоїдами померло майже 50 тис американців. Пандемія коронавірусу погіршила ситуацію – у 2020 році смертність зросла до 87 тис.

Нову вакцину створили в Колумбійському університеті за участю Марка Праветоні. Її дія направлена на те, аби позбавити людину відчуття ейфорії. Крім того, вона може захистити від передозування.

«Зараз існують ефективні ліки для лікування розладів, які пов’язані з вживанням опіоїдів. Однак, майже половина пацієнтів починає їх приймати лише через 6 місяців після рецидиву. Вакцина в поєднанні з будь-якими з цих ліків може допомогти більшій кількості людей подолати свою залежність і знизити ймовірність смерті від передозування», – зазначила  Сандра Комер, професор Колумбійського університету.

На тваринах тестування препарату пройшло успішно. У першій фазі випробувань братиме участь 24 людини з залежністю до оксикодону. Їх розділять на 3 групи: одна буде отримувати плацебо, інші дві – низьку або високу дозу нової вакцини. Якщо вона виявиться безпечною і ефективною, дослідження розширять до 45 добровольців.

Джерело: Сuimc Сolumbia


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook