Вживання шпинату може захистити від раку товстої кишки

Вживання шпинату може захистити від раку товстої кишки

Нове дослідження, проведене науковим центром охорони здоров’я Техаського університету, виявило, що споживання шпинату може запобігти розвитку раку товстої кишки.

У США рак товстої кишки за поширеністю займає 4-е місце. Попередні дослідження показали, що вживання зелених овочів і клітковини зменшує ризик розвитку раку товстої кишки майже вдвічі. Нове дослідження показало, як вживання шпинату може запобігти розвитку онкологічного захворювання.

Дослідники використали модель спадкового захворювання – сімейний аденоматозний поліпоз (САП) товстої кишки, який викликає злоякісні утворювання у товстій кишці. Часто для лікування цієї хвороби потрібно хірургічне втручання та прийом ліків. Результати нового дослідження показали, що шпинат може допомогти у профілактиці раку у пацієнтів з цим захворюванням без хірургічного втручання і буз довготривалого прийому ЛЗ.

Вчені перевірили свою гіпотезу на тваринах. Вони годували шпинатом протягом 26 тижнів гризунів, які мали сімейний аденоматозний поліпоз (САП) товстої кишки. Вони помітили, що в деяких випадках вживання шпинату сповільнило зростання ракових клітин, а в деяких – повністю зупинило їх зростання. Вчені сподіваються, що вживання шпинату також зможе допомогти пацієнтам у боротьбі з раком товстої кишки.

Головний дослідник Родерік Дешвуд, директор Центру епігенетики та профілактики захворювань, радить не чекати, коли починати додавати цю корисну рослину у свій раціон. Він сказав: «Чим швидше, тим краще. Профілактичні заходи можна вживати вже сьогодні і не чекати, коли відбудеться зростання ракових клітин».

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили, що споживання фруктів та овочів, а також фізичні вправи можуть зробити людей щасливішими.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook