антибіотик за рецептом

Відома лікарка розповіла, чому не потрібно купувати антибіотики про запас на чорний день

З 1 серпня до кінця року в Україні триватиме перехідний період запровадження е-рецепту на антибіотики.

Чому не потрібно про запас скуповувати антибіотики в аптеці, розповіла лікарка, професорка Ольга Богомолець на своїй сторінці у Facebook.

«От зізнайтеся чесно: ви колись самі собі призначали, тобто, купували в аптеці антибіотики без рекомендації лікаря? А вже зовсім скоро і Україна приєднається до світового стандарту, коли антибіотик можна буде купити лише за лікарським рецептом:) Хтось з вас зараз побіжить в аптеку скупити антибіотики для запасу на чорний день???», – запитує лікарка.

Богомолець зауважує, що  антибіотик – це добро, якщо ти його потребуєш. І  антибіотик – це зло,  якщо в ньому нема потреби. Тобто: вірус, температура 38 пару днів поспіль, кашель, головний біль – не причини для прийому антибіотика!

«Використання антибіотиків, коли не треба, може привести до того, що, як вони дійсно знадобляться, вони не подіють. Бо виробиться звикання до них – антибіотикорезистентність. Відтепер покази до призначення антибіотикотерапії будуть за лікарем, в першу чергу – сімейним», – додає лікарка.

Нагадуємо, у МОЗ назвали 3 способи, за якими фармацевт зможе продати антибіотик в аптеці.

Джерело: BigKyiv

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook