профілактика covid-19

Профілактика COVID-19: новий спосіб очищення поверхонь від вірусу

Очищення поверхонь і об’єктів, до яких часто торкаються люди, знижує кількість вірусів та бактерій. Торкаючись зараженої поверхні, віруси та бактерії потрапляють до очей, носа, рота, що може викликати розвиток захворювання.

Команда австралійських вчених розробила новий спрей, який може запобігти зараженню COVID-19 через торкання поверхонь.

Результати дослідження опубліковані в журналі Advanced Science.

Новий спрей розробили вчені з Університету Сіднея. Він є гарною альтернативою стандартним дезінфікуючим засобам, які вимагають регулярного повторного нанесення. Завдяки розпилюванню нового засобу на поверхню, утворюється покриття, яке захищає поверхню від розмноження вірусів та бактерій.

Спрей безпечніший за існуючі альтернативи дезінфікуючим засобам, не має шкідливих побічних ефектів і має довготривалу дію.

Автори дослідження стверджують, що спрей можна наносити на поверхні в громадських місцях (кнопки ліфтів, поручні, поверхні в лікарнях, будинках престарілих, школах і ресторанах), щоб запобігти поширенню вірусів і бактерій.

«Для цього дослідження ми протестували металеві поверхні. Однак раніше ми доказали, що спрей можна наносити на будь-яку поверхню, наприклад, на папір, пластик, цеглу, плитку, скло та метал. Розпилюючи спрей, можна запобігти росту бактерій на 99,85% і 99,94%», – сказав автор дослідження Антоніо Тріколі.

Наразі дослідники створили стартап-компанію, щоб вдосконалити технологію та зробити спрей доступним для широкого кола людей протягом трьох років.

Раніше ми розповідали, який ризик заразитися COVID-19 у вагоні поїзда.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook