епідемія

Смертоносний вірус Марбурга може добратися і до України, – інфекціоніст

У Гані триває перший в історії цієї держави спалах марбурзької вірусної хвороби. Хворі не контактували між собою, але потрапили до лікарні з однаковими симптомами: лихоманкою, діареєю, нудотою і блювотою. Майже сотню контактних осіб (серед них є і медики) відправили на ізоляцію.

Наразі від хвороби, яку викликає Марбурзький вірус, немає ні вакцини, ні специфічного противірусного лікування, хоча пошуки ефективних діючих речовин і розробки рятівних препаратів тривають.

Директор Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко розповів виданню Еспресо, чим небезпечне це захворювання і чи можуть його завезти в Україну.

«Не хочу нікого лякати, але люди повинні знати правду. Україна – це країна епідемій. Упродовж останніх років ми мали й спалах поліомієліту (надзвичайно серйозної хвороби, яка ліквідована в розвинутих європейських країнах), й спалахи кору та краснухи. Мовчу вже про пандемію коронавірусної хвороби. Тож ми повинні бути готові до будь-якого сценарію розвитку подій», – повідомляє Сергій Федоренко.

Також він розповів про можливі шляхи завезення збудників інфекційних хвороб. Він зазначив, що окрім авіасполучення і водного транспорту, є ще наземний і залізничний транспорт, який продовжує курсувати в напрямку Європи. І саме звідти можна полетіти практично в будь-яку точку світу, зокрема в країни, де є небезпека поширення гострих інфекційних чи тропічних хвороб.

В Україні, як зазначає Сергій Федоренко, готові до зустрічі з небезпечною хворобою.

«Наша лікарня, наприклад, готова до прийому хворих з будь-якими інфекційними хворобами: малярією, вірусом Ебола, лихоманкою Західного Нілу… У нас є можливість провести специфічну лабораторну діагностику, розмістити таких пацієнтів в ізольовані бокси. Є команда лікарів, які знають, як лікувати таких хворих», – говорить Сергій Федоренко.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook