куркума

Користь чи шкода: експерти детально вивчили вплив куркуми на організм

Натуральна приправа куркума широко використовується в азіатській кухні. Вона має протизапальну та антидепресивну дію, тому її можна додавати до раціону людей, які лікують депресію. Чи дійсно це так, вирішили дізнатися вчені.

Активний інгредієнт куркуми називається куркумін. Він допомагає зменшити запалення в організмі. Куркумін підвищує рівні гормону мозку BDNF, а також підвищує ріст нових нейронів і бореться з різними поширеними розладами мозку, пов’язані зі зменшенням цього гормону, включаючи депресію.

Науковцям важко дослідити всі властивості куркуміну через його нестабільність, оскільки він швидко метаболізується та розкладається на інші речовини. Він також має низьку біодоступність, оскільки невелика його частина фактично досягає кровотоку для поглинання організмом.

Ялда Сафаї, американський психіатр, вважає, що краще бути обережними з цією приправою, оскільки її ефективність та безпека для пацієнтів з депресією досі не доведена.

«Майте на увазі, що харчові добавки не підпадають під ті ж правила, що й прописані ліки. Їх рекомендують без підтвердження ефективності, безпеки чи якості продукту», – додала Ялда Сафаї.

Вона також рекомендує проконсультуватися з лікарем, перш ніж спробувати нові добавки як спосіб лікування депресії.

Раніше ми писали, що вживання деяких видів грибів може зменшити депресію.

Джерело: Times Now

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook