серотонін

Серотонін перестали звинувачувати у розвитку депресії

Раніше вважалося, якщо серотоніну в організмі недостатньо, то у людини може виникати депресія чи інші розлади. І окрім прогулянок на сонці та занять спортом, лікарі радили медикаментозне лікування. Зараз все більше вчених не пов’язують низький рівень серотоніну з розвитком депресії.

Результати дослідження опубліковані в журналі Molecular Psychiatry.

Науковці з Університетського коледжу Лондона дослідили декілька минулих мета-досліджень і прийшли до висновку, що наразі немає доказів зв’язку між низьким рівнем серотоніну і виникненням депресії у людини.

«Після великої кількості досліджень, проведених протягом кількох десятиліть, немає переконливих доказів того, що депресія спричинена аномаліями серотоніну, зокрема низьким рівнем або зниженою активністю серотоніну», –сказала автор дослідження Джоанна Монкріфф, психіатр з Університетського коледжу Лондона.

Думка про те, що хімічний дисбаланс в клітинах мозку впливає на наш настрій, існує вже декілька років. З виходом на ринок антидепресантів із селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну прихильників, які звинувачували серотонін в розвитку депресії, побільшало.

Науковці погоджуються, що кожна п’ята людина з депресією справді відчуває полегшення симптомів під час прийому антидепресантів. Але, як вважають вчені, рівень серотоніну до лікування і після лікування депресії майже не змінюється.

Порівняння рівнів серотоніну (і продуктів його розпаду в крові) у пацієнтів з депресією та без неї не виявило різниці.

Раніше ми писали, що депресія збільшує вразливість до дезінформації про вакцини.

Джерело: ScienceAlert

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook