Ефективна дія антибіотиків

Вчені знайшли спосіб, як посилити дію антибіотиків

Нова технологія дозволить знизити дозу антибактеріальних засобів, завдяки чому можна буде подолати головну проблему людства – антибіотикорезистентність.

Технологію розробили американські та австралійські вчені. Науковці з Університету Монаша та Гарварда звернули увагу на те, що під час бактеріальної інфекції організм використовує молекули хемоаттрактанти для залучення імунних клітин нейтрофілів до місця інфекції. Як відомо, нейтрофіли відповідають за нормальний запуск імунної відповіді.

Тому вчені розробили технологію лікування за принципом імунотерапії раку. Вони поєднали хемоаттрактанти з антибіотиками і тим самим збільшили кількість нейтрофілів та посилили імунну атаку на хвороботворні бактерії.

Так науковці прикріпили хемоаттрактанти до ванкоміцину і оцінили результат лікування на мишах. Вони проводили дослідження на бактеріях золотистого стафілококу, який часто проявляє стійкість до антимікробних засобів. Лікування виявилося вдвічі ефективніше, ніж класична фармакотерапія.

«Ми працюємо над створенням «гібридних» антибіотиків і хемоаттрактантів з подвійною функцією, що дозволить знищувати бактерії найбільш ефективно» , — сказала доктор та автор дослідження Дненіффер  Пейн.

Зараз науковці планують провести клінічні випробування для пацієнтів, які перебувають у відділеннях інтенсивної терапії внаслідок бактеріальних інфекцій.

Раніше ми писали, що деякі бактерії можуть допомогти у боротьбі зі стійкими до антибіотиків мікробами.

Джерело: Phys.org


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook