Бактерії можуть допомогти у боротьбі зі стійкими до антибіотиків мікробами

Бактерії можуть допомогти у боротьбі зі стійкими до антибіотиків мікробами

Іспанські вчені успішно застосували модифіковані бактерії в боротьбі з біоплівками, стійкими до антибіотиків.

Поверхні медичних імплантів – кардіостимуляторів, катетерів, суглобових протезів накопичують багато бактерій, які утворюють біоплівки. Це непроникні структури, які не дозволяють антимікробним засобам чи імунній системі людини знищувати бактерії.

Найпоширеніший вид бактерій, що утворює біоплівки, – золотистий стафілокок. Викликані ним захворювання не піддаються лікуванню багатьма антибіотиками, а це вимагає видалення інфікованих медичних імплантів хірургічним шляхом.

Науковці з Центру геномної регуляції Барселонського інституту наук і технологій разом з вченими з інших організацій запропонували використовувати для адресної доставки ферментів до біоплівок безпосередньо бактерії, які самі виробляють цей фермент.

Автори дослідження вважають, що новий метод може бути безпечним і дешевим способом лікування інфекційних захворювань, які виникають після медичного втручання.

Експериментальний метод вже дослідили на лабораторних мишах. Їм вводили інфіковані катетери. Лікування мишей відбулося за рахунок введення ін’єкцій препарату, що містить модифіковані бактерії Mycoplasma pneumoniae зі скороченим геномом. В результаті 82% тварин вилікувалося від інфекції.

Науковці планують через 2 роки провести нові клінічні випробування. Вони сподіваються, що згодом зможуть виробляти «живі ліки» проти розповсюджених інфекцій.

Раніше вчені відкрили новий антибіотик, здатний вбити безліч стійких до антимікробних засобів патогенних мікроорганізмів, використовуючи крихітну вразливість на їх поверхні.

Джерело: Science Daily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook