Довгоочікувана вакцина проти малярії для дітей отримала схвалення ВООЗ

Довгоочікувана вакцина проти малярії для дітей отримала схвалення ВООЗ

Щороку від малярії в країнах Африки помирають 260 тис. дітей. Це захворювання – основна причина дитячий смертей.

Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину проти малярії Mosquirix для дітей, які живуть в країнах з високим ризиком інфікування.

Схвалення ВООЗ базується на результатах пілотної програми у Кенії, Малаві та Гані. З 2019 року у цих країнах щепилося понад 800 тис. дітей.

«З наукової точки зору – це великий прорив», – сказав Педро Алонсо, директор Глобальної програми ВООЗ щодо малярії.

Що відомо про нову вакцину?

Mosquirix – перша в світі ліцензована вакцина проти малярії. Над її розробкою працювали вчені понад 30 років. У 2015 році препарат отримав схвалення Європейського агентства з лікарських засобів.

Як повідомляє видання The Guardian, ця вакцина ефективна лише частково. Проте вчені заявляють, що використання вакцини Mosquirix та інших профілактичних препаратів знижує захворюваність на малярію серед дітей більш ніж на 70%.

Діти, які приймали участь у дослідженні, були поділені на 3 групи: першій групі була введена вакцина з високою дозою ад’юванта, другій – низька доза ад’юванта, третій групі ввели вакцину проти сказу. Ефективність становила 77% у першій групі, та 74% у другій групі.

«Довгоочікувана вакцина проти малярії для дітей – це прорив у науці. Використання цієї вакцини разом із наявними засобами профілактики може щорічно рятувати десятки тисяч життів», – сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Раніше вчені знайшли вразливе місце вірусів – точку виходу з інфікованих клітин. Нові знання дозволять розробити ефективну стратегію для створення противірусних препаратів проти небезпечних захворювань.

Джерело: ВООЗ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook