Кеторол Експрес

10 цікавих фактів  про кеторолак

Кеторолак – одне з найпопулярніших знеболювальних, що випускається під різними брендами. У цьому матеріалі розповідаємо про найцікавіші «кето-факти» та міфи.

Кето-факт 1

Кеторолак – відносно новий представник нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Формулу було запатентовано у 1976 році та схвалено у 1989-му [1]. Для порівняння, ацетилсаліцилова кислота (аспірин) була синтезована ще у 1897 році.

Нині препарати з кеторолаком є одними з найбільш затребуваних на ринках різних країн. Наприклад, у США кеторолак входить до переліку із 300 препаратів, які найчастіше купують американці [2].

Кето-факт 2

Нині існує чимало генериків кеторолаку, тобто препаратів з різною брендовою назвою, проте з діючою речовиною кеторолак. Це таблетовані форми, ін’єкційні препарати, а також лікарські засоби для зовнішнього застосування у вигляді гелів, мазей чи кремів. Останні використовуються від болю в спині, суглобах та інших випадках, де можливе місцеве застосування препарату. Головний, зубний біль, а також болі під час менструації і больові відчуття іншого походження успішно усуваються таблетованими формами препарату.

Кето-факт 3

Кеторолак – це неселективний НПЗП, який одночасно пригнічує активність двох видів циклооксигеназ – ЦОГ-1 та ЦОГ-2 [3]. Циклооксигеназа – фермент, що бере участь у синтезі простагландинів – основних медіаторів запалення.

Кето-факт 4

Порівняно з іншими НПЗП, кеторолак має більш виражену знеболювальну і протизапальну дію. Її можна прирівняти до дії наркотичних анальгетиків, але, на відміну від них, кеторолак не призводить до звикання. Крім того, у кеторолаку немає побічних ефектів, характерних для наркотичних аналгетичних препаратів. Це нудота, блювання, порушення дихання, затримка сечі та закрепи.

Кето-факт 5

Кеторолак можна суміщати з наркотичними знеболювальними препаратами. У разі сумісного їх використання кеторолак дає змогу знизити дозу наркотичних засобів. Синергізм препаратів також спостерігається під час одночасного прийому з місцевими анестетиками, наприклад, лідокаїном чи бупівакаїном.

Кеторол експрес

Кето-факт 6

Безпековий профіль кеторолаку вищий за рід інших НПЗП. Зокрема, це стосується препаратів із диклофенаком, метамізолом, піроксикамом та кетопрофеном.

Кето-факт 7

Існують ородисперсні форми кеторолаку. Це такі лікарські форми, які розчиняються вже в ротовій порожнині. «Кеторол Експрес» – препарат із кеторолаком від фармацевтичної компанії Dr. Reddy’s Laboratories Ltd. Це інноваційна форма кеторолаку, яка зменшує больові відчуття вже за лічені хвилини після прийому [4]. Ородисперсна форма кеторолаку «Кеторол Експрес» розкладається в ротовій порожнині вже через 30 секунд [5]. Це унікальна запатентована технологія від виробника Dr. Reddy’s Laboratories Ltd.

Кето-факт 8

Від звичайних препаратів із кеторолаком максимальний знеболювальний ефект настає через 50 хвилин після прийому. Але у випадку із «Кеторол Експрес» це лише 10 хвилин. Це особливо актуально під час нестерпного болю, коли кожна хвилина здається вічністю.

Кето-факт 9

«Кеторол Експрес» можна приймати, не запиваючи водою. Надшвидка дисперсія лікарського засобу в ротовій порожнині дає змогу обійтися пацієнту без води. Це дуже зручно, наприклад, під час подорожі або у випадку нічного нападу болю. Оскільки вам не потрібна вода, то приймати препарат можна одразу в аптеці, що також пришвидшить знеболення.

Кето-факт 10

«Кеторол Експрес» позбавлений гіркого присмаку, як більшість інших НПЗП. Допоміжною речовиною препарату є м’ятний ароматизатор, що надає приємного смаку [4].

А ще «Кеторол Експрес» не впливає на продукцію слини в ротовій порожнині. Препарат можуть використовувати і пацієнти з порушеннями ковтання, поведінковими чи неврологічними розладами.

1. Fischer J, Ganellin CR (2006). Analogue-based Drug Discovery. John Wiley & Sons. p. 521. ISBN 9783527607495.

2. «The Top 300 of 2021». ClinCalc. Retrieved 18 February 2021.

3. Lee IO, Seo Y. The effects of intrathecal cyclooxygenase-1, cyclooxygenase-2, or nonselective inhibitors on pain behavior and spinal Fos-like immunoreactivity. Anesth Analg. 2008 Mar;106(3):972-7, table of contents. doi: 10.1213/ane.0b013e318163f602. PMID: 18292448.

4. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Кеторол Експрес.

5. Патентна публікація WO 2018/ 197932 Al. PHARMACEUTICAL COMPOSITIONS OF KETOROLAC. Applicant: DR. REDDY’S LABORATORIES LTD. Доступ за посиланням: https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2018197932.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook