Золотистий стафілокок навчився захищатися від антибіотиків

Золотистий стафілокок навчився захищатися від антибіотиків

Науковці з Боннського університету знайшли штам золотистого стафілококу, який ефективним способом захищається від антибіотиків.

В ході дослідження німецькі вчені перевірили стійкість золотистого стафілокока (Staphylococcus aureus) до антибіотика. Золотистий стафілокок – патоген, який здебільшого нешкідливий для людини, але за певних умов може бути хвороботворним. Його носіями є близько 30% людей.

Вчені виростили бактерії в живильному середовищі та додали туди антибіотик групи глікопептидів – ванкоміцин. Штам, який досліджували, мав підвищену стійкість до антибіотиків.

«Протягом 8-ми тижнів ми вирощували штам, який може справлятися з більш ніж стократним збільшенням концентрації протимікробних засобів», – розповіла Габріеле Б`єрбаум з Інституту медичної мікробіології, імунології та паразитології при Університетській клініці Бонна. Зараз вчені хочуть дізнатися, як інші штами впораються з тим же завданням.

«Штам бактерій, який ми використовували, мав стінку набагато товщу, ніж у звичайних стафілококів. Стінка клітини також містить безліч молекулярних ланцюжків, кінці яких майже не зшиті. Ці незахищені ділянки можуть зв’язуватися з антибіотиком», – додали вчені.

Стінка клітини працює як губка, яка вбирає протимікробний засіб і не дає йому змоги досягти мембрани. Крім того, антибіотик ванкоміцин закупорив пори клітинної стінки й перешкоджав шлях до мембрани.

Нагадуємо, іспанські вчені раніше успішно застосували модифіковані бактерії в боротьбі з біоплівками, стійкими до антибіотиків.

Джерело: ASM Journals


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook