антибіотикорезистентність

Через війну в Україні зростає стійкість бактерій до антибіотиків

Війна, окрім жахливого впливу на життя і здоров’я українців, має і негативний вплив на сферу громадського здоров’я. В Україні зростає антибіотикорезистентність, тому все важче лікувати людей.

Про це заявив Віктор Ляшко, повідомляє МОЗ.

У Дніпрі відбулася нарада міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка з керівниками лікарень, які приймають найбільшу кількість поранених, присвячена питанню стримування росту стійкості бактерій до антибіотиків.

«Повномасштабна варварська війна, розв’язана росією проти України, окрім жахливого впливу на життя і здоров’я українців, має і негативний вплив на сферу громадського здоров’я. Військова модель функціонування системи охорони здоров’я передбачає велику кількість евакуаційних етапів, що може призводити до додаткового інфікування пацієнтів патогенами, які не чутливі до багатьох поколінь антибіотиків. Ми за підтримки ВООЗ розпочнемо масштабний проєкт вхідного бактеріологічного скринінгу виділень з рани в лікарнях Дніпра з метою своєчасної зміни підходів антибіотикотерапії, зокрема щодо визначення та оновлення препаратів вибору пріоритетного застосування в лікарнях першої евакуаційної лінії», – розповів міністр охорони здоров’я.

Віктор Ляшко також наголосив на важливості донесення інформації щодо небезпеки антибіотикорезистентності для кожного українця.

Проблема, яка виникла через безконтрольне вживання антибіотиків, призвела до формування у бактерій стійкості до препаратів, що мають ефективно боротися з ними. Це означає довше і дорожче лікування захворювань й післяопераційних ускладнень та, на жаль, підвищення рівня смертності.

Серйозним кроком для розв’язання проблеми неконтрольованого відпуску і нераціонального вживання антибіотиків стало запровадження з серпня електронного рецепта на них. Відповідно до нововведення, аптеки можуть відпускати антибіотики: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом або за інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа.

Виключення діє для аптек, що знаходяться в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Їхній перелік затверджений відповідним наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Такі аптеки тимчасово, на час дії воєнного стану, можуть відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook