Бекутан мультиімуно

«Бекутан Мультиімуно» – помічник дитячого імунітету

Осінь – сезон примх погоди: то тепло, то холодно, то вітер, то дощик, а часом трапляється все й одразу, до того ж в один день. Організм людини намагається пристосуватися до капризів природи – коли холоднішає, наші судини звужуються. Це добре, оскільки допомагає тілу зберігати тепло, однак при цьому кровообіг сповільнюється, живлення тканин погіршується, тож імунна система слабшає. Не найкращим чином на неї впливає і брак вітаміну D.

Вкрай важливий для імунітету вітамін утворюється в шкірі під дією ультрафіолету, втім, наша країна не може похвалитися великою кількістю сонячних днів восени – у цей період небо здебільшого вкрите хмарами. А якщо додати хронічний стрес, в умовах якого доводиться жити українцям, стає зрозумілим, що цьогорічна осінь – справжнє випробування для імунної системи. Навіть для дорослої людини, а про малюків, чия захисна система лише формується, годі й говорити! Тому не дивно, що батьки хвилюються і шукають спосіб підтримати дитячий імунітет. А ми, фармацевти, можемо допомогти їм.

Згадаймо, які фактори впливають на стан імунної системи. Їх чимало. Щоб імунітет чинив інфекціям гідний опір, йому потрібен мультифакторний помічник. Пам’ятаєте такого? Звісно, йдеться про Becutan Kids Vits Мультиімуно («Бекутан Мультиімуно») – комплекс імунотропних вітамінів, мікроелементів та пробіотика LGG для дітей від 1 року до молодшого шкільного віку.

Чому саме про нього? Тому що фахівці компанії «Алкалоід АД Скоп’є» розробили цю оригінальну формулу з урахуванням ролі основних факторів, що чинять вплив на імунітет.

По-перше, це вітамінний захист. Низка вітамінів, що містяться в складі «Бекутан Мультиімуно», беруть безпосередню участь у роботі імунної системи:

 • вітамін А сприяє продукції та правильному функціонуванню імунокомпетентних клітин – лімфоцитів, стимулює формування імунних комплексів на поверхні слизових оболонок дихальних шляхів і кишечника ¹;
 • вітамін С важливий для регуляції антимікробної активності, для продукції лімфоцитів та інтерферонів – білкових комплексів з противірусною дією ²;
 • вітамін D контролює активність клітин вродженого імунітету, пригнічує вироблення прозапальних цитокінів; сприяє синтезу глутатіону, який захищає імунні клітини та безпосередньо впливає на віруси ;
 • жиророзчинний вітамін Е – антиоксидант, що вберігає мембрани клітин, зокрема й імунних, від пошкоджень, стимулює активність природних клітин-кілерів, які знищують патогени ³;
 • фолієва та пантотенова кислоти зменшують втомлюваність та допомагають відновити сили;
 • інші вітаміни групи В беруть участь у процесах утворення енергії, а також відіграють важливу роль у подоланні стресів, що здатні істотно знизити імунний захист організму.

комплекс Becutan kids

По-друге, «Бекутан Мультиімуно» містить важливі для роботи імунної системи мінерали ⁵;⁶:

 • цинк регулює функцію лімфоцитів, стимулює продукцію інтерферону, володіє протизапальною дією;
 • кальцій бере участь у формуванні клітинного та гуморального (утворення антитіл) імунітету;
 • йод сприяє нормальному функціонуванню щитоподібної залози, яка впливає на роботу більшості систем організму, зокрема й імунної.

Отже, «Бекутан Мультиімуно» містить основні імунотропні вітаміни та мікроелементи, однак унікальність комплексу полягає ще й у тому, що до його складу входить Lactobacillus rhamnosus GG (LGG) – найбільш вивчений штам пробіотиків у світі. Лактобактерії допомагають підтримувати баланс кишкової мікробіоти, створюючи необхідні умови для функціонування захисного інтестинального бар’єру – частини імунної системи, що зосереджена в кишківнику і складається з макрофагів, лімфоїдних та дендрітних клітин. Тож фахівці компанії «Алкалоід АД Скоп’є» з урахуванням цього фактора і додали пробіотик до складу «Бекутан Мультиімуно».

Запобігти взаємодії мікронутрієнтів та пробіотика під час зберігання допомагають особливі двокамерні саше – завдяки їм лактобактерії відокремлені від інших компонентів і поєднуються з ними лише під час прийому. Вміст саше розчиняють у воді або іншій рідині (молоко, сік, йогурт) і отримують напій, який дітям 1-3 років дають раз на добу, а чотирирічним та старшим – 1-2 рази на добу.

До речі, малюки із задоволенням приймають «Бекутан Мультиімуно» – напій зі смаком та ароматом апельсинів подобається дітям. А веселий лицар Арчі, що усміхається їм з упаковки, додає позитивних емоцій малечі, а мамам впевненості в тому, що його міцні обладунки захистять дитину від хвороб.

Адже Арчі – мультифакторний помічник імунітету!

 1. Skinnider, L.F. The effect of retinol (Vitamin A) on human lymphocytes stimulated by phytohaemagglutinin. Virchows Archiv B Cell Pathol 31, 117–123 (1979).
 2. Carr, A.C.; Maggini, S. Vitamin C and Immune Function. Nutrients 2017, 9, 1211. https://doi.org/10.3390/nu9111211;
 3. Wu D. Nutritional modulation of immune function: analysis of evidence, mechanisms, and clinical relevance. Front Immunol. 2018; 9: 3160. doi: 10.3389/fimmu.2018.03160.
 4. В.Г. Майданник. Вітамін D, імунна система і профілактика гострих респіраторних інфекцій. Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології Жовтень/Грудень 2017 Том 11 №4, 38-53
 5. О. Лопатинська.Біологічна роль кальцію та шляхи раціональної корекції його вмісту. Фармацевт Практик. 2020, № 7-9, https://fp.com.ua/articles/biolohichna-rol-kaltsiyu/.
 6. С. П. Ошкадьоро . Мікроелементологія // Енциклопедія Сучасної України : енциклопедія [електронна версія] / Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2019. Т. 21. URL: https://esu.com.ua/article-67579 (дата перегляду: 27.10.2022).
 7. Листок-вкладиш Becutan Kids Vits Мультиімуно.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook