У МОЗ назвали 3 способи, за якими фармацевт зможе продати антибіотик в аптеці

Від серпня 2022 року пацієнти отримуватимуть електронний рецепт для придбання антибіотиків за власні кошти. Винятки – окуповані території та райони проведення бойових дій. У МОЗ розповіли, як саме фармацевти зможуть відпускати антибіотики. Для цього буде 3 способи.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, передає пресслужба МОЗ.

«Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), яке дозволяє відпускання антибактеріальних лікарських засобів за власні кошти пацієнта за електронним рецептом. Таке рішення впроваджується для вирішення проблеми неконтрольованого відпускання та нераціонального вживання рецептурних лікарських засобів», – йдеться в повідомленні.

Водночас Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що нововведення буде впроваджуватися поступово в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють із електронною системою охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо заклад охорони здоров’я, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар, як і раніше, має виписати паперовий рецепт.

«Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа. Пацієнт зможе придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо пред’явити аптечному працівнику довідку чи паперовий рецепт. Реалізація цього рішення є одним із кроків у протидії глобальній проблемі антибіотикорезистентності, а також дозволить відстежувати дані про призначення та об’єми використання антибіотиків в Україні», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Джерело: ТСН

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook