Вчені Техаського університету з’ясували, що наш організм більш ефективно використовує ті калорії, які споживає вранці. Крім того, режим харчування може вплинути на тривалість життя. Вчені припускають, що причина цього явища в циркадних ритмах.
Наш циркадний ритм не тільки змушує відчувати втому вночі, він також регулює час процесів в організмі, включаючи травлення, метаболізм і регуляцію апетиту. Зміни циркадного ритму можуть вплинути на фізичне і психічне здоров’я, а також на імунітет.
Результати дослідження опубліковані в журналі Science.
Щоб визначити, чи впливає час прийому їжі на тривалість життя, вчені розділили лабораторних мишей на 6 груп.
В контрольній групі тварини могли їсти досхочу (скільки хочуть і коли хочуть). Інші 5 груп дотримувалися дієти з обмеженням калорій, але з різними режимами харчування.
- У контрольній групі середня тривалість життя становила 800 днів.
- В другій групі, де у мишей був цілодобовий доступ до їжі, тривалість життя складала 875 днів, або на 10% довше.
- Миші, які їли лише протягом дня та голодували вночі, прожили 959 днів, на 20% довше.
- Миші, які їли лише під час активної фази циркадного ритму, а потім голодували протягом ночі, жили найдовше. Ці тварини прожили в середньому 1068 днів, що на 35% більше, ніж у контрольній групі.
«Якщо ці результати вірні для людей, люди, можливо, переосмислять, чи дійсно вони хочуть їсти вночі», – сказав автор дослідження Джозеф Такахаші.
Раніше ми писали, що збільшення часу сну всього на кілька годин може допомогти у боротьбі з ожирінням.
Джерело: MedicalNewsToday
Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-каналhttps://t.me/readrap.