дієта

Вчені з’ясували, чи впливає час прийому їжі на тривалість життя

Вчені Техаського університету з’ясували, що наш організм більш ефективно використовує ті калорії, які споживає вранці. Крім того, режим харчування може вплинути на тривалість життя. Вчені припускають, що причина цього явища в циркадних ритмах.

Наш циркадний ритм не тільки змушує відчувати втому вночі, він також регулює час процесів в організмі, включаючи травлення, метаболізм і регуляцію апетиту. Зміни циркадного ритму можуть вплинути на фізичне і психічне здоров’я, а також на імунітет.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

Щоб визначити, чи впливає час прийому їжі на тривалість життя, вчені розділили лабораторних мишей на 6 груп.

В контрольній групі тварини могли їсти досхочу (скільки хочуть і коли хочуть). Інші 5 груп дотримувалися дієти з обмеженням калорій, але з різними режимами харчування.

  • У контрольній групі середня тривалість життя становила 800 днів.
  • В другій групі, де у мишей був цілодобовий доступ до їжі, тривалість життя складала 875 днів, або на 10% довше.
  • Миші, які їли лише протягом дня та голодували вночі, прожили 959 днів, на 20% довше.
  • Миші, які їли лише під час активної фази циркадного ритму, а потім голодували протягом ночі, жили найдовше. Ці тварини прожили в середньому 1068 днів, що на 35% більше, ніж у контрольній групі.

«Якщо ці результати вірні для людей, люди, можливо, переосмислять,  чи дійсно вони хочуть їсти вночі», – сказав автор дослідження Джозеф Такахаші.

Раніше ми писали, що збільшення часу сну всього на кілька годин може допомогти у боротьбі з ожирінням.

Джерело: MedicalNewsToday

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-каналhttps://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook