Фальсифікат

Вчені запропонували новий унікальний метод боротьби з фальсифікованими лікарськими засобами

Підроблені чи неякісні ліки негативно впливають на здоров’я мільйонів людей. Вчені з Каліфорнійського університету запропонували новий метод боротьби з фальсифікованими лікарськими засобами, який отримав назву CandyCode.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Вчені раніше працювали над простими та недорогими способами виявлення фальсифікату. На новий метод боротьби з неякісними та фальсифікованими ЛЗ їх надихнули… цукерки, посипані кондитерською присипкою.

«Нашим натхненням стали маленькі шоколадні цукерки, посипані крихітними цукровими кульками. Виявляється, ймовірність того, що випадково згенерований малюнок від кондитерської присипки коли-небудь повториться, практично дорівнює нулю, тому кожна з цих цукерок унікальна» – сказав автор дослідження Вільям Гровер.

Це наштовхнуло вченого на думку, що такою присипкою можна покривати таблетки, надаючи їм унікальний малюнок, який виробник може зберігати в базі даних. Споживачі також можуть завантажити фотографію таблетки зі смартфона, і якщо її малюнок CandyCode збігається з кодом у базі даних, споживач може бути впевнений, що купив якісний лікарський засіб. Якщо малюнок не збігається, то можливо це говорить о фальсифікаті.

Крім того, що таке покриття таблеток допоможе у боротьбі з фальсифікатом, вчені виявили ще одну користь: таблетки з такою оболонкою приємніше ковтати.

Раніше ми писали, українців попередили щодо ризиків купівлі ліків у приватних осіб, за оголошенням та через інтернет.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook