Перша країна у світі: в Швейцарії можуть заборонити тестування ліків на тваринах

У неділю Швейцарія голосуватиме на референдумі, чи стати першою країною, яка повністю заборонить тестування медичних препаратів на тваринах.

За даними урядової статистики, у 2020 році в Швейцарії під час лабораторних досліджень загинуло понад 550 000 тварин. Ця цифра включає 400 000 мишей і щурів, майже 4 600 собак, 1 500 кішок і 1 600 коней. Під час і після експериментів також гинули корови, свині, риби та птахи.

«Жорстоко і непотрібно проводити експерименти на тваринах, і я впевнений, що ми зможемо розробити ліки без цього», — сказав Ренато Верндлі, лікар із північного сходу Швейцарії, який започаткував ініціативу в рамках швейцарської системи прямої демократії.

Результати референдуму будуть обов’язковими для виконання.

Однако цей крок може зупинити розробку нових ліків і змусить фармацевтичні компанії та вчених переїхати за кордон.

«Ми не повинні використовувати тварин для власних егоїстичних цілей», – сказав Верндлі.

У компанії Interpharma заявляють, що фармацевтичний сектор приносить 9% в економіку Швейцарії, включаючи непрямі ефекти, і генерує майже половину швейцарського експорту.

Interpharma очолила опозицію в галузі, заявивши, що пропозиції будуть руйнівними, якщо вони будуть прийняті.

«Дослідження ліків, клінічні дослідження в лікарнях і фундаментальні дослідження в університетах… більше не будуть можливими», – сказав генеральний директор Interpharma Рене Бухольцер.

Раніше ми писали, вчені зробили прорив у лікуванні алергічного риніту та астми.

Джерело: Європейська правда

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook