Вчені зробили прорив у лікуванні алергічного риніту та астми

Вчені зробили прорив у лікуванні алергічного риніту та астми

Алерген-специфічна імунотерапія при алергічному риніті та астмі має більш довгострокову ефективність, ніж продемонстрували клінічні випробування. Завдяки їй пацієнти з цими захворюваннями зможуть приймати менше ліків.

Такого висновку дійшли вчені, які завершили дослідження з ефективності алерген-імунотерапії при алергічному риніті та астмі.

Автори дослідження повідомили, що ця робота дала нову інформацію про те, як алерген-специфічна імунотерапія працює у довгостроковій перспективі.

За словами провідного автора дослідження, німецького дитячого пульмонолога Бенедикта Фріцшинга, мета дослідження полягала в отриманні даних про імунотерапію алергенами, яких не вистачало.

У дослідженні взяли участь 92000 пацієнтів з алергічним ринітом та астмою та без цих захворювань. Учасники були розділені на 2 групи: одна отримувала імунотерапію алергенами, а друга – не отримувала нічого.

Пацієнти, які отримували імунотерапію алергеном, мали найкращі результати. Загальна кількість призначень ліків при алергічному риніту зменшилася на 62%, проти 58% для контрольної групи.

Хороші показники також були і у пацієнтів з астмою: зменшилася потреба у прийомі інгаляційних кортикостероїдів та бета-2-агоністів тривалої дії.

Нагадуємо, раніше вчені зробили прорив у лікуванні чоловічого безпліддя.

Джерело: MedOboz

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook