В останні десятиліття фахівці з усього світу відмічають зростання чоловічого безпліддя. Цій проблемі в багатьох країнах зараз приділяється пильна увага. Нове дослідження, проведене науковцями з Університету Джорджії, дає надію на ефективну терапію.
У новому дослідженні вперше було виявлено, що функціональні клітини сперми можна виготовити з ембріональних стовбурових клітин приматів.
«Це великий прорив у створенні методів лікування стовбуровими клітинами для фармакотерапії чоловічого безпліддя», – сказав провідний дослідник Чарльз Іслі, доцент Коледжу громадського здоров`я UGA.
Науковці використовували ембріональні клітини мавп для створення незрілих клітин сперматозоїдів, відомих як сперматиди, які, як виявилося, здатні запліднювати яйцеклітину приматів.
«Це вперше, коли ми можемо сподіватися, що дана технологія може бути використана на людях. Раніше досліди проводилися тільки на мишах», – заявив Чарльз Іслі.
Після запліднення яйцеклітини сперматидами in vitro, потрібні ще додаткові дії, аби вона перетворилася на здоровий ембріон. Дослідники планують найближчим часом перевірити, чи зможе сурогатна макака-резус народити здорове дитинча.
Раніше ми писали, що антидепресанти можуть допомогти у лікуванні раку. Досліди на тваринах продемонстрували позитивний вплив цих ліків.
Джерело: MedicalXpress