З квітня МОЗ планує запустити третій етап впровадження електронного рецепту

З квітня за е-рецептом почнуть відпускати всі рецептурні медичні препарати. Це знакова подія для сфери охорони здоров’я України. Адже пацієнт не лише зможе отримати ліки контрольовано, прозоро та зручно, але й убезпечити своє здоров’я від негативних наслідків неправильного чи самовільного вживання рецептурних препаратів. А медики – вести статистику відпуску та вживання ліків.

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Як введення е-рецептів допоможе зберегти здоров’я людини?

Рецептурні ліки – медичні препарати, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря. Цей перелік ліків включає й антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні ліки), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб та інші.

Деякі ліки проти болю, кашлю чи заспокійливі також можуть належати до препаратів, відпуск яких повинен здійснюватися виключно за призначенням лікаря.

Рецептурні препарати без належного лікарського контролю мають серйозні ризики для здоров’я людини. Наприклад, несумісність препаратів, неправильне дозування чи порушення режиму можуть ускладнити перебіг хвороби та навіть привести до незворотних процесів.

Призначення рецептурних ліків базується на багатьох клінічних показниках, таких як поточний діагноз, наявність супутніх захворювань, вік та стать пацієнта, наявність алергії чи іншої реакції на лікарські засоби, способу життя пацієнта тощо. Це складний процес, який потребує належної професійної оцінки стану здоров’я.

Деякі рецептурні ліки можуть викликати залежність та несуть ризик зловживання. Саме тому прийом таких ліків передбачає регулярний моніторинг показників здоров’я лікарем.

Самолікування антибіотиками призводить до того, що антибіотики стають все менш ефективними, а інфекціям стає все складніше протидіяти.

За даними опитування ВООЗ, 64% українців помилково лікують застуду та грип антибіотиками. Значна кількість громадян сама призначає собі сильнодіючі препарати.

За даними МОЗ, кожен другий українець купує антибіотики без призначення лікаря. Тому у більшості країн світу антибіотики можна отримати винятково за рецептом лікаря.

Один зі способів боротьби з безконтрольним вживанням сильнодіючих препаратів – введення електронного рецепту. Це дозволить відстежувати дані про призначення, обсяги використання антибіотиків, зменшити випадки самолікування.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook