Як на нас впливає темрява: роз’яснення психолога

У темряві з нами відбуваються дивні речі, часом не зовсім приємні. Наприклад, можна втратити відчуття контролю та орієнтації в просторі, крім того, виникає відчуття тривоги.

Як собі допомогти в тій або іншій ситуації, розповіла психолог Карпенко Світлана на своїй сторінці в Instagram.

Як саме темрява впливає на людину:

  1. Втрата відчуття контролю. У темряві ми втрачаємо звичний контроль. Як допомогти собі? Психолог радить сформувати план: куди я піду, до кого я звернусь по допомогу і т.д. Також потрібно запастися необхідними девайсами: батарейки, ліхтарик тощо. Всі ці речі і підготовлений план дій зможуть повернути відчуття контролю над життям.
  2. Втрата відчуття орієнтації у просторі. У темряві ми можемо впасти, вдаритися одним і тим самим мізинцем об край шафи тощо. Як допомогти собі? Коли є світло, погляньте на кожну кімнату, затримайте погляд, а потім закрийте очі, так в пам‘яті відкладеться як можна більше деталей про приміщення. Крім того, приберіть зайві предмети, розкладіть ліхтарики по дому, розвістьте гірлянди тощо.
  3. Відчуття тривоги. Ми можемо відчути сильну тривогу і тиск темряви. Як собі допомогти? Розтирайте тіло, робіть самомасаж, зніміть шкарпетки і торкніться підлоги босоніж.
  4. Відчуття самотності. Почуття самотності загострюється в темряві. Як собі допомогти? Дозволяйте собі писати й дзвонити людям, які є у списку «Мої важливі люди». Продумайте заздалегідь, як ви діятиме на випадок тотальної відсутності зв‘язку.
  5. Хочеться більше спати. Мозок сприймає темряву, як сигнал підготовки до сну і ми починаємо позіхати. Як собі допомогти? Намагайтесь дотримуватися графіку. Краще відволікти себе на спілкування, ігри тощо.

І наостанок психолог радить не накручувати себе.

«Пам‘ятайте, тільки ви керуєте своїми думками», – зазначає Світлана Карпенко.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook