антибіотик за рецептом

Як відповідати на питання відвідувачів аптек щодо е-рецептів: роз’яснення МОЗ

З квітня до звичного нам паперового рецепта додався сучасний електронний інструмент – е-рецепт. При цьому перелік рецептурних та безрецептурних препаратів залишився незмінним. До того ж паперовий рецепт, який діяв на рецептурні препарати, діятиме й надалі на час воєнного стану.

Про це повідомляє МОЗ України.

Зазначається, що електронний рецепт не лише дозволяє отримати ліки в зручний та сучасний спосіб, але й сприяє більш ефективному лікуванню.

У МОЗ пояснили, як можна відповідати на питання щодо е-рецептів.

  1. Чи може фармацевт бачити в рецепті діагноз та іншу медичну інформацію про моє здоров’я?

Ні, електронний рецепт не містить діагнозу та жодної іншої медичної інформації. Натомість е-рецепт містить лише інформацію про призначення.

Тобто фармацевт під час погашення рецепта бачить виключно інформацію про рецепт, а саме: його номер, дату виписування та кінцеву дату дії, прізвище, ініціали та вік пацієнта, назву та кількість лікарського засобу, тривалість та спосіб застосування ліків тощо.

  1. Який термін дії електронного рецепта?

Людина може погасити електронний рецепт в аптеці протягом 10 днів (якщо це наркотичний (психотропний) лікарський засіб) або протягом 30 днів – для решти рецептурних ліків.

Термін дії рецепта вказується в інформаційній довідці, яку лікар за потреби може надрукувати, або ж людина може переглянути цю інформацію у кабінеті медичної інформаційної системи (МІС).

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook