Прорив у боротьбі з раком: увага вчених прикута до… антидепресантів

Нове дослідження показує, що антидепресанти можуть допомогти у лікуванні раку. Досліди на тваринах продемонстрували позитивний вплив цих ліків: у поєднанні з імунотерапією вони уповільнили зростання, а в деяких випадках зовсім знищили злоякісне новоутворення в підшлунковій залозі. Тепер вчені планують перевірити свої спостереження в клінічних випробуваннях на людях.

Що відомо про нове дослідження?

Серотонін – це нейромедіатор, який також відомий як гормон щастя. У людей з депресією концентрація серотоніну в мозку зменшується. Антидепресанти, які використовуються для лікування депресії, підвищують рівень серотоніну в мозку.

Раніше вже вивчалась роль серотоніну в покращенні стану онкохворих. Однак досі основні механізми впливу гормону щастя залишалися невідомими. Тепер дослідники з Університету Цюріха та Університетської лікарні Цюріха показали, що препарати, які знижують рівень периферичного серотоніну, можуть уповільнити зростання раку у тваринах.

«Препарати, які вже схвалені для клінічного застосування як антидепресанти, можуть допомогти покращити лікування досі невиліковних видів раку підшлункової залози та раку кишківника», – заявив П’єр-Ален Клавієн, директор Департаменту хірургії та трансплантації.

Науковці змогли показати, що антидепресанти суттєво покращують якість життя онкологічних пацієнтів, впливаючи як на депресивні чи тривожні симптоми, так і на симптоми, пов’язані з раком.

Вчені сподіваються, що їх дослідження зможе дати надію хворим на рак, адже антидепресанти в комбінації з імунотерапією зможуть подолати онкологічне захворювання значно швидше.

Раніше ми писали, що вчені запропонували нові ліки для лікування раку простати.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook