Популярний засіб проти мікробних інфекцій втрачає ефективність при тривалому застосуванні

Популярний засіб проти мікробних інфекцій втрачає ефективність при тривалому застосуванні – вчені

Австралійські вчені з’ясували, що тривале лікування наносріблом може збільшити ризик повторних інфекцій.

Нове дослідження Сіднейського технологічного університету в Австралії виявило, що патогени, які утворюють біоплівки, можуть еволюціонувати, аби вижити при обробці наносріблом. Це вперше, коли перевірка цього засобу показала негативний результат.

Наносрібло – протимікробний препарат, який застосовується у перев’язувальних матеріалах для ран, у медичних пристроях (наприклад, внутрішні катетери).

Науковці вивчали явища адаптації до наносрібла у бактерії Pseudomonas aeruginosa у формі біоплівки. Вони виявили новий механізм адаптації, який раніше ніхто не помічав. Тривале лікування наносріблом знищило 99,99% бактеріальної популяції, але 0,01% клітин вдалося вижити. Ця дрібна фракція з часом після припинення обробки наночатинками, відновили нормальний ріст.

«Тепер ми знаємо, як патогени розвивають механізм адаптації до наночастинок. Ці знання допоможуть у захисті ефективності інших протимікробних засобів, особливо це важливо в епоху підвищення стійкості до антибіотиків», – заявила провідна авторка дослідження Сінді Гунаван.

Завдяки результатам дослідження вчені зможуть розробити стратегії більш ефективного управління застосування наночастинок як протимікробних засобів. Дослідники рекомендують лікарям спостерігати за станом пацієнтів не тільки під час терапії, але й після припинення використання наночастинок, аби запобігти рецидивуючим інфекціям.

Раніше ми писали, що вчені створили абсолютно новий антибіотик – сполука Даробактин.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook