Лікування раку грудей

Українські вчені наблизилися до створення нових ліків від раку грудей

Вітчизняні науковці з Інституту молекулярної біології і генетики України суттєво просунулися у вивченні групи протеїнів, які залучені до процесу формування метастазів в організмі пацієнтів з онкозахворюваннями.

Нове дослідження відкриває шлях до розробки сучасних підходів до терапії та ранньої діагностики злоякісних пухлин, ще до того, як ті почнуть метастазувати.

Метастази – це поширення пухлинних клітин з місця виникнення (первинної пухлини) в інші органи пацієнта. Це – небезпечний перебіг хвороби, який за відсутності своєчасної та правильної діагностики може призвести до смерті.

Дослідження вітчизняних науковців спрямоване на вивчення протеїнів родини TKS та верпролінів. Вони беруть участь у створенні метастазів у хворої на рак людини. Детальне вивчення функцій протеїнів важливе для розширення уявлень щодо процесу метастазування в цілому.

Вчені сподіваються, що нові дані допоможуть в майбутньому точніше прогнозувати виникнення метастазів на ранніх стадіях онкологічних захворювань.

Крім цього, у перспективі науковців розробляти високоспецифічні ліки, які будуть атакувати протеїнові сполуки і перешкоджати утворенню метастазів.

Раніше ми писали, що українські вчені розробляють нові ліки для боротьби з резистентними формами туберкульозу.

Джерело: Інститут молекулярної біології і генетики


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook