Новий препарат успішно запобіг розвитку глаукоми

Новий препарат успішно запобіг розвитку глаукоми

Американські вчені знайшли ефективний метод лікування важкої форми глаукоми у дітей і дорослих.

Серед найбільш серйозних та небезпечних захворювань очей у дорослих виділяють відкритокутову глаукому. Вона відрізняється підвищеним внутрішньоочним тиском, внаслідок порушення циркуляції очної рідини. Людина погано бачить, має проблеми з орієнтацією в просторі, а також у неї порушується периферичний зір. Існує декілька методів лікування відкритокутової глаукоми у дорослих: хірургічне втручання, лазерна терапія, фармакотерапія.

Серед дітей розповсюджена важка форма глаукоми, відома як первинна вроджена глаукома, вона лікується тільки хірургічним шляхом.

Щодо цих двух форм глаукоми докторка медичного факультету Медичної школи Файнберга Північно-Західного університету Сьюзен Куаггін сказала: «Нам терміново потрібні нові методи лікування для сповільнення втрати зору в обох випадках».

Американські вчені дослідили протеїновий препарат (HeptaANGPT1) для лікування глаукоми. Вони ввели піддослідним тваринам дозу ліків, у результаті чого змінилася функція генів, мутація яких викликала глаукому. За допомогою ін’єкційного лікування їм вдалося запобігти розвитку глаукоми.

Вчені сподіваються, що вже скоро препарат можна буде використовувати для лікування глаукоми у людей.

Раніше ми писали, що вчені запропонували нові ліки для лікування раку простати.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook