Фагова терапія може допомогти подолати антибіотикорезистентність

Фагова терапія може допомогти подолати антибіотикорезистентність

Вчені припустили, що фаги – віруси, які реплікуються всередині бактерій, можуть допомогти у боротьбі з антибіотикорезистентністю.

Нове дослідження показало, що в середовищі, яке нагадує затишні куточки тіла людини, такі як кровоносні капіляри або альвеоли у легенях, бактерії не розвивають генетичної стійкості до фагів.

Науковці використовували технологію мікрофлюїдику, аби імітувати відповідне середовище. Вузький простір або «мікросередовище» не дозволяє клітині вільно переміщатися чи ділитися з утворенням колоній.

Вчені порівняли вплив фага Т4 на бактерії Escherichia coli у відкритому середовищі та вузьких каналах. Вони виявили, що популяція бактерій швидко росла у відкритому середовищі, а потім зникла після того, як застосовували фаги. Бактерії виживали не завдяки еволюції генетичної резистентності, а шляхом зменшення кількості рецепторів у стінках клітин, які вірус використовує для вторгнення. Фаги успішно контролювали популяцію бактерій, не знищуючи їх і не сприяючи генетичній резистентності.

Вчені сподіваються, що у майбутньому знайдуть спосіб стимулювати виробництво фагових рецепторів в бактеріях. Це дозволить поліпшити перспективи фагової терапії як альтернативи протимікробним засобам.

«Наше дослідження показує, якщо ми знайдемо нові способи стимулювання виробництва фагових рецепторів у бактерій, ми зможемо використовувати фаготерапію у боротьбі з антибіотикорезистентністю», – додала співавтор дослідження Едзе Вестра.

Нагадуємо, французький мікробіолог Фелікс д’Ерелль відкрив бактеріофаги більше 100 років тому. Він припустив, що вони можуть лікувати бактеріальні інфекції. У 1919 р він використав коктейль з фагів, щоб вилікувати чотирьох пацієнтів від дизентерії.

Раніше ми писали, що ізраїльські вчені знайшли перспективну альтернативу антибіотикам.

Джерело: Medical News Today


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook