Вчені виявили новий небезпечний штам COVID-19

Вчені виявили новий небезпечний штам COVID-19

Вчені зафіксували у Великій Британії новий штам коронавірусу AY.4.2, який мутував від «Дельти». В країні близько 10% нових випадків корона вірусної інфекції припадає на новий штам. Про це передає у Telegram Коронавірус_інфо.

Дослідження нового штаму ще тривають, але вже можна сказати, що AY.4.2 буде значно заразнішим за варіант «Дельта». Так вважає директор інституту генетики Лондонського університету Франсуа Балу.

Вперше випадок зараження новим штамом виявили в Ізраїлі у 11-річного хлопчика, який щойно повернувся з Молдови.

Як повідомляє Financial Times, нова мутація може передаватися на 10-15% швидше за індійський штам Дельта. Деякі експерти вважають, що саме ця мутація спричинила високий рівень захворюваності на COVID-19 у Великій Британії, який зараз у декілька разів перевищує показники більшості країн Західної Європи.

Видання Guardian пише, що цей штам має 2 мутації: А222V, Y145H. Але особливого занепокоєння у вчених вони не викликають, адже суттєвого впливу на вірус не мають.

Раніше ми писали, що штам коронавірусу «Дельта» став домінуючим в Україні. Також зараз вчені б’ють на сполох: штам «лямбда» стійкий до вакцини проти COVID-19.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook