Штам коронавірусу «Дельта» став домінуючим в Україні

Більшість нових зафіксованих випадків коронавірусної інфекції в Україні припадає на індійський штам Delta. Через аномальну заразність він витіснив інші штами.

Швидкість поширення небезпечного індійського штаму в Україні зросла в рази. Одна інфікована людина може заразити від 5-8 осіб при інтенсивному спілкуванні, якщо вони перебувають в одному приміщенні. Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю для «РБК-Україна».

Він повідомив, що інформація по кожній області береться точково, і вона показує, що всі випадки, які зараз виявляються, припадають на індійський штам.

У відомстві нагадали, що шлунково-кишкові розлади не завжди свідчать про зараження коронавірусом. Крім того, лікарі наразі стикаються з тим, що клінічний перебіг «Дельти» відрізняється від того, що було раніше. Початкові симптоми дещо відрізняються.

Пояснюючи про штам «Дельта», головний санітарний лікар України Ігор Кузін сказав: «Після того, як ми або отримаємо офіційну позицію ВООЗ, або зберемо доказову інформацію про симптоми, які є найбільш характерними, тоді ми вже зможемо вийти з офіційним роз’ясненням».

Він також додав, що в інших країнах реєстрували невеликий відсоток атипових симптомів. У більшості випадків, перебіг захворювання починається як звичайна гостра респіраторна вірусна інфекція: з’являється нежить, слабкість, підвищується температура тіла. При цьому особи, які вакцинувалися, мають стерту субклінічну форму захворювання, яка може протікати навіть без типових симптомів.

Раніше ми писали, що поставлені США в Україну ліки Bamlanivimab і Etesevimab неефективні проти штаму «Delta».


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook