Поставлені США в Україну ліки від COVID-19 неефективні проти штаму «Дельта» – Голубовська

Ліки Bamlanivimab і Etesevimab неефективні проти штаму «Delta», який шириться світом, в т.ч. і Україною. Про це повідомила головний інфекціоніст Ольга Голубовська у коментарі УНН.

«Ці моноклональні антитіла практично не працюють на штами, що викликають занепокоєння. Тому, за останніми рекомендаціями США, їх Інститут національного здоров’я – вони не рекомендують використовувати Bamlanivimab, оскільки в США циркулюють такі штами, а це і штам «Дельта». Ось тому виникає велике питання у застосуванні. І ми вже повинні звикнути, звикаємо до цього, що нам дають те, що іншим вже не треба», – пояснила головний інфекціоніст.

Також вона розповіла, коли потрібно призначати ліки.

«Хочу сказати перше, що жодної панацеї, жодних диво-ліків для лікування від коронавірусної інфекції в світі, на жаль, немає. Друге, усі ці препарати повинні бути використані на амбулаторному етапі. Це найважливіше і найбільш принципове, що треба розуміти. Якщо ці препарати призначати пацієнтам у пізню стадію хвороби, починаючи з другого тижня в імунопатологічну фазу, найтяжчу, то тим самим можна навпаки посилити тяжкість перебігу захворювання», – заявила Голубовська.

За її словами, ці ліки мають призначатися пацієнтам із легким та середнім перебігом хвороби на початкових етапах, при підозрах, що стан хворого може в подальшому погіршитися.

Крім того, вона додала, що доправлені зі США ліки вводять в/в, у Сполучених Штатах для цього були створені пункти для введення цих препаратів амбулаторним хворим.

Джерело: UNN


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook