Чоловіча контрацепція: вчені винайшли нові протизаплідні таблетки

Варіанти контрацепції для чоловіків завжди були дуже обмежені. Найбільш поширеним способом захисту від небажаної вагітності є засіб бар’єрного типу – презерватив, а найбільш радикальним – вазектомія. Австралійські вчені поставили собі за мету розробити протизаплідні таблетки для чоловіків, які б були зручні у використанні.

Виявляється, аби зробити чоловіків тимчасово безплідними, потрібно «вимкнути» здатність сперматозоїдів плавати. А для цього потрібно «знерухомити» їх хвости. Так у них не буде шансів природним шляхом дістатися до жіночої яйцеклітини, прорватися в її стінки і запліднити.

Для того, щоб сперматозоїди «поставити на паузу», чоловікові достатньо випити одну протизаплідну таблетку. Її можна приймати за кільках хвилин або за кілька годин до сексу. Цей препарат також планують використовувати для лікування захворювань передміхурової залози.

Як повідомляє автор дослідження, професор Сабатіні Вентура з університету Монаша, їх препарат «не впливає на життєздатність сперматозоїдів і на чоловіче здоров’я». Вже через 7 днів після прийому ліків сперматозоїди стають знову активними і можуть запліднювати яйцеклітину.

Зараз вчені перевірили нові ліки на мишах. Потрібно дослідити дію препарату на людях. Випустити на ринок нові протизаплідні таблетки науковці планують через 2-3 роки.

Джерело: УНІАН


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook