Pfizer розпочала тестування перорального противірусного препарату для профілактики COVID-19

Американська фармацевтична компанія Pfizer заявила про початок наступної фази дослідження таблеток для профілактики коронавірусної інфекції. Про це повідомила пресслужба компанії у понеділок, 27 вересня.

Препарат має назву RF-07321332. Його досліджуватимуть у поєднанні з невеликою дозою ритонавіру – ліків, які раніше використовувались для комбінованого лікування вірусних інфекцій.

У дослідженні приймуть участь 2660 добровольців віком від 18 років, які мешкають з інфікованою на COVID-19 особою. Учасників поділять на 2 групи:

  • одні будуть отримувати препарат від компанії Pfizer;
  • інші – плацебо.

Ліки вони будуть отримувати протягом 5 або 10 днів двічі на день. Основна мета – оцінити безпеку та ефективність таблеток для запобігання зараженню коронавірусної інфекції SARS-CoV-2 та проявів її симптомів.

Відомо, що за розробку перших таблеток від COVID-19 змагаються одразу 3 компанії – американська Pfizer, швейцарська Roche, американська Merck & Co.

З надією на успіх вчені компанії Pfizer розпочали новий етап дослідження, а провідний їх науковець Мікаель Дольтен заявляє: «У разі успіху, ми вважаємо, що ця терапія може допомогти зупинити вірус на ранній стадії — ще до того, як у нього з’явиться можливість широко поширитися, потенційно запобігаючи симптоматичній захворюваності тих, хто піддався його впливу, і пригнічуючи появу інфекції у інших».

Раніше генеральний директор Pfizer Альберт Бурла повідомляв, що «пероральний противірусний препарат для зупинки вірусу, який спричиняє реплікацію COVID-19, може бути готовий наступного року, “якщо все піде за планом”».


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook