Українцям пропонують долучитися до клінічних досліджень ліків від COVID-19

Препарати від COVID-19, спричиненого коронавірусом SARS-CoV-2, зараз проходять клінічні дослідження в усьому світі. Українці за бажанням можуть приєднатися до проведення досліджень ліків проти коронавірусної інфекції.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Клінічним випробуванням ЛЗ в Україні відводиться важливе місце, оскільки рішення про можливість їх медичного застосування може бути ухвалене тільки після систематичного вивчення його фармакологічної дії на людину та на підставі даних доведеної ефективності та безпечності», – пояснює перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

За інформацією відомства, в Україні таких досліджень зараз 31. Детальний їх перелік можна знайти на сайті Державного експертного центру МОЗ.

Також у відомстві повідомили, що перед тим, як залучити до тестування людей, вчені проводять доклінічне дослідження препаратів. Воно передбачає хімічні, фізичні, мікробіологічні, біологічні, а також фармакологічні, токсикологічні та інші дослідження, завдяки яким перевіряється ефективність та безпечність ЛЗ. Наступним етапом є клінічні випробування – 4 фази клінічних досліджень (КД). В нашій державі найчастіше проводяться КД III фази, до яких залучають тисячі пацієнтів для підтвердження ефективності й безпеки ЛЗ, необхідного дозування, збору даних про реакції тощо.

І наостанок, у МОЗ зазначили, що дослідження в Україні проводяться на належному професійному рівні.

Також нагадуємо, держава виділила кошти на розробку вітчизняних імунобіологічних препаратів та засобів діагностики пріоритетних інфекційних захворювань.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook