Вчені зі Стенфордського університету та Університету Північної Кароліни в Чапел-Гіллі створили вакцину проти коронавірусної інфекції у вигляді пластиру, який забезпечує більший захист, ніж звичайна ковід-вакцина.
Науковці вже перевірили вакцину у вигляді пластиру на тваринах і оприлюднили результати у науковому журналі. Отримана імунна відповідь від їх виробу була у 10 разів сильніша, ніж при введенні препарату за допомогою голки.
У чому полягає ідея винаходу?
Їх виріб відрізняється від звичайних пластирів в аптеці наявністю на полімерній основі надрукованих на 3D-принтері голок, за допомогою яких відбувається вивільнення і доставка речовини.
Цей пластир, як вважає провідний автор дослідження Джозеф М. ДеСімоне, якнайкраще підійде для тих, хто боїться голок і болю від уколів. Такий спосіб вакцинації може покращити темпи глобальної компанії з імунізації наслення від коронавірусної інфекції.
Крім того, вакцини у вигляді пластиру, які мають голки, що розчинаються у шкірі, можуть транспортуватися у будь-яку точку світу без дотримання спеціальних умов. Для здійснення щеплення не потрібно звертатися до медичного працівника, адже пластир можна наносити самостійно.
Раніше ми писали, що американські вчені створили інтраназальну вакцину від коронавірусної інфекції. Вона здатна забезпечити стійкий місцевий імунітет.
Джерело: The University of North Carolina at Chapel Hill