Вакцинація може зменшити поширення стійкості до антибіотиків

Нове дослідження показало, що вакцинація може уповільнити поширення стійкості до антимікробних засобів.

Пневмококові захворювання несуть смертельну загрозу дітям до 5 років. Незважаючи на те, що існують ефективні вакцини, у країн з низьким рівнем доходу доступ до них обмежений. Тому стійкість до антибіотиків, які використовуються для лікування цих інфекцій, стає загрозою світового масштабу.

Призначення будь-якого антибіотику збільшує ймовірність формування антибіотикорезистентних штамів. Ось тому сучасні глобальні стратегії боротьби з антибіотикорезистентністю великою мірою спрямовані, насамперед, на профілактику бактеріальних інфекцій.

Ендрю Стрінгер, один з авторів дослідження, сказав, що «у науковців була ціль показати цінність вакцинації, а також доказати, що завдяки щепленню можна знизити протимікробну резистентність».

Для цього дослідники створили комп’ютерну модель DREAMR, за допомогою якої досліджувався вплив вакцинації проти пневмококових захворювань на здоров’я. Модель має 2 компоненти:

  • бактеріальний, який може імітувати розвиток стійкості до антибіотиків;
  • людський, який може імітувати вплив вакцинації на здоров’я людини.

«Ми використовували DREAMR, щоб подивитися на вплив вакцинації проти пневмококової інфекції на здоров’я громадян, які проживають в Ефіопії», – каже Стрінгер. «У Ефіопії вакцинація проти пневмококової інфекції розпочалася в 2011 році, і до 2017 року досягла 68% охоплення».

DREAMR змоделював вплив пневмококової вакцинації в Ефіопії на резистентність до антибіотиків амоксициліну та цефтріаксону.

Відповідно до моделі, якби Ефіопія підтримувала охоплення вакцинацією проти пневмококової інфекції протягом 2018-2022 року на рівні не нижче 68%, це б зупинило зростання стійкості до антибіотиків:

  • на 9,05% до амоксициліну;
  • на 0,56% до цефтріксону.

Якби охоплення вакцинацією було б на рівні 85%, то це б зупинило зростання стійкості до антибіотиків:

  • на 17,81% до амоксициліну;
  • на 0,95% до цефтріксону.

Вчені вважають, що результати їх дослідження показують, як впровадження обов’язкової вакцинації проти пневмококової інфекції може допомогти у боротьбі з глобальною антибіотикорезистентністю.

Раніше ми писали, що ізраїльські вчені знайшли перспективну альтернативу антибіотикам.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook