На її появу чекали в усьому світі: створена назальна вакцина від COVID-19

Науковці Університету Х’юстона (США) створили інтраназальну вакцину від коронавірусної інфекції. Вона здатна забезпечити стійкий місцевий імунітет.

«Мукозальна вакцинація може стимулювати як системний, так і мукозальний імунітет. Вона підійде для імунізації великих груп населення. Однак мукозальна вакцинація ускладнена через відсутність ефективної доставки антигену і необхідності у відповідних ад’ювантах, які можуть стимулювати надійну імунну відповідь без токсичності», – сказав Навін Варадараджан, професор хімічної та біомолекулярної інженерії університету ім. М. Д. Андерсона.

Як вважають дослідники, назальний спрей сприятиме імунізації у країнах, які не забезпечені достатньою кількістю вакцин, але гостро потребують масової вакцинації.

Відомо, що компоненти нової ковід-вакцини можуть зберігатися понад 11 місяців і не потребують додаткового замороження.

Також професор хімічної та біомолекулярної інженерії Навін Варадараджан нагадав, що в деяких країнах через нестачу вакцин мільярди людей досі не вакциновані.

Він додав: «Для справедливого розподілу потрібні стабільні вакцини, які можна легко транспортувати. Як показали дослідження, кожен з наших компонентів – білок (ліофілізований) і ад’ювант (NanoSTING) – стабільні протягом понад 11 місяців і можуть зберігатися і відправлятися без необхідності заморозки».

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook