Діарея після антибіотиків: чи врятують від неї пробіотики?

Вчені Медичного центру Джорджтаунського університету, Школи Мерілендського університету (UMSOM) та Фармацевтичної школи Університету Меріленду виявили, що пробіотик Bifidobacterium lactis може захистити від діареї, пов’язаної з прийомом антимікробних засобів.

«Це відкриття дає нове важливе уявлення про механізми, за допомогою яких пробіотик Bifidobacterium lactis може захистити від діареї, пов’язаної з антибіотиками», – заявив Клер Фрейзер, професор медицини та професор UMSOM Університету UMSOM та директор Інституту геному UMSOM Наук.

Результати дослідження показали, що після прийому антибіотиків коротколанцюговий ацетат жирної кислоти, корисний метаболіт, що продукується мікробіотою, був знижений у всіх осіб. Однак зниження було значно більшим у осіб, які приймали плацебо, ніж у тих, хто приймав добавку Bifidobacterium lactis.

У дослідженні взяли участь 60 добровольців. 42 людини приймали антибіотик Аугментин разом з йогуртом, який містив Bifidobacterium lactis. Вони продовжували прийом йогурту протягом тижня після закінчення курсу антибіотиків. 20 учасників приймали йогурт без пробіотиків разом з курсом антибіотиків, і продовжували вживати його ще 7 днів після закінчення лікування антимікробними засобами.

Національний інститут здоров’я планує додаткове фінансування для подальшого дослідження, щоб детальніше вивчити ці результати та вирішити, коли найкраще вживати пробіотик.

Джерело: Pharmacy Times


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook