Психічне здоров’я може бути пов’язане зі здоров’ям кишківника – дослідження

Дослідження на людях показало значний взаємозв’язок між корисними бактеріями в кишківнику і психічним здоров’ям. Наразі вчені встановили зв’язок між бактеріями в нашому кишківнику та позитивними емоціями (радість, любов, захоплення тощо).

Результати дослідження опубліковані в журналі Psychological Medicine.

«Кишківник містить трильйони мікроорганізмів. Багато досліджень показали, що порушення нормальної флори кишківника можуть призвести до різних проблем зі здоров’ям, включаючи тривогу, депресію та навіть неврологічні розлади», — сказав автор дослідження Ян-Ю Лю.

Також ще один вчений Шанлінь Ке зазначив: «Зв’язок між психічним здоров’ям і здоров’ям кишківника, ймовірно, виглядає так — мозок може впливати на кишківник, а кишківник може впливати на роботу мозку. Емоції також можуть впливати на нормальну флору кишківника, мікробіом може впливати на те, як ми себе почуваємо».

Однак вчені зізнаються, що потрібен час, щоб дізнатися про всі взаємодії між психічним здоров’ям і мікробіомом. Крім того, вчені також зазначають, що існує безліч факторів, які можуть впливати на мікробіом. Серед таких факторів – дієта, генетичні фактори, інші хронічні захворювання тощо.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook