Поєднання мелатоніну з ванкоміцином зменшує ниркову недостатність

Науковці фармацевтичної школи Rutgers Ernest Mario виявили, що мелатонін значно зменшує ниркову недостатність у людей, які отримують антибіотик ванкоміцин.

Дослідження, опубліковане в журналі Antimicrobial Agents and Chemotherapy, проводилось за участі 303 пацієнтів, які отримували лікування ванкоміцином. Вчені виявили, що у 101 пацієнта, які додатково отримували мелатонін, зменшилася гостра ниркова недостатність на 63%.

«З попередніх досліджень стало відомо про здатність ванкоміцину викликати пошкодження нирок через окислювальний стрес та пошкодження мітохондрій. Ми змогли встановити, що мелатонін може відновити функцію нирок, тому ці результати у цій невеликій групі пацієнтів дуже багатообіцяючі», – сказав провідний автор дослідження Луїджі Брунетті.

Дослідники заявили, що однією з причин, чому вони вважають, що мелатонін зменшує ниркову недостатність, є його здатність послаблювати окислювальний стрес, що викликає загибель клітин і накопичення токсинів, які пошкоджують нирки, коли пацієнти вживають ванкоміцин.

Вчені додають, що мелатонін – природна добавка, яка зазвичай використовується як засіб для лікування безсоння. Також він може відновлювати функцію нирок, сприяти виведення токсинів з організму.

Джерело: Medicalxpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook