Вакцина J & J проти вірусу Ебола показала ефективність майже в 100%

Вакцина Johnson & Johnson показала високу ефективність проти вірусу Ебола. Препарат вже пройшов III фазу випробувань. Вакцина сприяла виробленню антитіл у 98% пацієнтів.

Компанія Johnson & Johnson заявила, що її вакцина проти вірусу Ебола продемонструвала здатність викликати значну імунну відповідь антитіл у дорослих пацієнтів і дітей.

Вакцина, яка складається з двох компонентів (Zabdeno і Mvabea), викликала відповідь антитіл на вірус Ебола через 21 день після отримання другої дози у 98% всіх учасників. Пацієнти після вакцинації почували себе добре.

J & J додає, що вакцина викликає імунну відповідь, яка зберігається у дорослих пацієнтів протягом 2 років, а при ревакцинації імунна відповідь формується за 7 днів.

Схема вакцинації J & J отримала європейське схвалення в липні 2020 року і попередню кваліфікацію ВООЗ, яка дозволяє країнам, що розвиваються, закуповувати препарат, з квітня 2021 року.

Що відомо?

Дослідження вакцини Johnson & Johnson проводилося в два етапи. На першому етапі вакцину отримали 43 дорослих у віці 18 років і старше, метою було отримати інформацію про безпеку та імуногенність препарату. На другому етапі були вакциновані 400 дорослих і 576 дітей, а також підлітків (в тому числі по 192 людини в кожній з трьох вікових груп: 1-3 роки, 4-11 років і 12-17 років). Дорослим, які погодилися на участь в першому етапі дослідження, через два роки після першої дози була введена бустерна доза A26.ZEBOV.

Джерело: J&J


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook