У жіночих тампонах знайшли шкідливі речовини

Американські вчені з’ясували, що засоби жіночої гігієни містять летючі органічні сполуки, що впливає на присутність цих речовин у сечі. Натомість ці речовини відсутні у жіночих прокладках.

Науковці з університету Мічігану (США) виміряли концентрацію різних речовин у сечі 25 жінок репродуктивного віку впродовж менструального циклу. Результати дослідження їх вразили.

Вчені виявили 36 летючих органічних сполук, зокрема: 2-бутанон, метилізобутилкетон, гексан, нонаналь, бензол, н-нонан, гексаналь, толуол та ін.

Жінки, які користувалися тампонами, мали у сечі вищі концентрації летючих органічних сполук ніж ті, що користувалися прокладками.

Наразі достеменно невідомо, чи впливають знайдені сполуки на здоров’я жінок. Але, наприклад, така сполука як 2-бутанон, у підвищеній концентрації викликає подразнення слизових оболонок очей, носа і горла. Метилізобутилкетон також негативно впливає на очі, центральну нервову систему та дихальні шляхи.

Вчені планують провести додаткове дослідження, аби вияснити, чи впливають знайдені речовини на репродуктивну функцію жінок.

Джерело: Journal of Women’s Health


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook